Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

SPORTOWA RYWALIZACJA NA DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu opuścili szkolne mury i udali się na boisko Orlik w Pozezdrzu, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych uroczystości. Dzieci i młodzież obchodzą w ten sposób Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który ma na celu promowanie aktywności fizycznej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.


Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Życzenia, prezenty towarzyszą dzieciom przez cały dzień. Społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu pierwszy poniedziałek miesiąca spędziła na wspólnych zabawach i rozgrywkach sportowych na boisku ORLIK w Pozezdrzu w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Dzieci z klas I-III uczestniczyły w grach i konkurencjach sportowych. Nie zabrakło gromkiego dopingu ze strony nauczycieli i rodziców. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum mieli okazję zmierzyć się w różnych dyscyplinach, takich jak np.: skok w dal, przeciąganie liny, rzut podkową, rzut lotką. Odbyły się również międzyklasowe rozgrywki w piłce nożnej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem także wśród dziewcząt. Przy pięknej pogodzie, w duchu walki fair –play klasy rywalizowały o puchary ufundowane przez Prezesa LKS „Amators” w Pozezdrzu- pana Zdzisława Brzozowskiego. Nie zabrakło także indywidualnych nagród dla najlepszych sportowców, którzy otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców i upominki od Nadleśnictwa Borki w Kruklankach. Uczniowie ten dzień spędzili bardzo aktywnie i chociaż przez kilka godzin zapomnieli o klasówkach i zbliżającym się nieuchronnie końcu roku szkolnego. Nad organizacją i przebiegiem czuwali nauczyciele p. Dariusz Domański i p. Małgorzata Gasperowicz oraz animatorzy sportu boiska Orlik w Pozezdrzu. Słodkie podarunki i poczęstunek dla wszystkich dzieci uczestniczących w zabawie zorganizowali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy na ten cel zdobyli środki od sponsorów. Społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu składa gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy swoim gestem pokazali, że „wszystkie dzieci nasze są”:
Universe Properties Group Sp. z o. o - Marek Borkowski
Jacek Gosk,
Zakład Usług Leśnych Jacek Gabel
Marlena Kornacka
Witold Liminowicz
Radne Gminy Pozezdrze: Katarzyna Nowacka, Renata Podpirka, Krystyna Żołondek
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Marek Siemionko
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Antoni Ziarek
Sklep „Za Rogiem” Sylwia Jaszczuk
Piekarnia „Społem”
Rol-Mik Rafał Zielonka
Renata i Zbigniew Zalewscy
Jagoda i Paweł Drzewoszewscy
Anna Jabłońska
Maria Pona
Parafia Rzymsko-Katolicka w Kutach - Ks. Jan Kwiatkowski
Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Gminny Ośrodek Kultury w Pozezdrzu
Gminna Biblioteka Publiczna w Pozezdrzu
NZOZ Eskulap
Nadleśnictwo Borki
LKS Amators
Animatorzy sportu ORLIK Pozezdrze
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Sportowa rywalizacja na Dzień Dziecka
Oceń artykuł:

(0)