Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

JUBILEUSZOWY DZIEŃ ZDROWIA W ZESPOLE SZKÓŁ W POZEZDRZU

Zespół Szkół w Pozezdrzu już od dziesięciu lat zwraca uwagę dzieci i młodzieży na zdrowie. Tegoroczny X Szkolny Dzień Zdrowia połączony był z obchodami Światowego Dnia Bez Papierosa.

W ostatni piątek maja klasy IV-VI sp i I-III gimnazjum wzięły udział w X Szkolnym Dniu Zdrowia, pod hasłem "Twój wybór- Twoje życie" w związku z 31 maja Światowym Dniem Bez Papierosa. Wszystkie klasy miały do wykonania po trzy zadania. Klasy IV-VI wykonały plakaty, stworzyły piosenki antynikotynowe, a także przygotowały stoiska "Zamiast nikotyny, wolę witaminy". Uczniowie I klasy gimnazjum przeprowadzili i opracowali ankietę na temat palenia papierosów. Drugoklasiści zaprezentowali listy otwarte skierowane do palaczy, zaś najstarsi uczniowie naszej szkoły przedstawili prezentacje multimedialne na temat nałogu tytoniowego. Efekty pracy oceniała komisja w składzie: pani Dorota Kozian (Przedstawiciel SANEPID-u), Krystyna Kochan (Pielęgniarka szkolna), Małgorzata Sieniuć (przedstawiciel Rady Rodziców) oraz pani Elżbieta Brzozowska (Wicedyrektor szkoły). Z okazji jubileuszu Rada Rodziców Zespołu Szkół w Pozezdrzu ufundowała Puchary Przechodnie Klasy Promującej Zdrowie. Wśród klas IV-VI najwyższe noty otrzymała klasa VI A, zaś wśród gimnazjalistów klasa I A. Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek- prezent od Dyrekcji Zespołu Szkół w Pozezdrzu. Pani Krystyna Kochan w tym roku indywidualną nagrodę pielęgniarki szkolnej przekazała Monice Kułakowskiej, klasy VA i IVA również nagrodziła upominkami. Pani Dorota Kozian przeprowadziła quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat nałogu tytoniowego. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na ten temat i zostali nagrodzeni upominkami.Ten dzień, zorganizowany przez p. Lisowską i p. Hrudeń, minął w miłej i niezwykle smacznej atmosferze.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Jubileuszowy Dzień Zdrowia w Zespole Szkół w Pozezdrzu
Oceń artykuł:

(0)