Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

KOLEJNI MISTRZOWIE ORTOGRAFII WYŁONIENI!

Odbyła się kolejna edycja konkursu "Mistrz ortografii powiatu węgorzewskiego" zorganizowanego przez Zespół Szkół w Pozezdrzu przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Węgorzewie. Puchary za I miejsca pojechały do Węgorzewa.

14 maja 2015 r w Pozezdrzu odbył się konkurs „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU WĘGORZEWSKIEGO”, nad jego organizacją i przebiegiem czuwały polonistki: Izabela Farelnik i Emilia Hrudeń. Zespół Szkół w Pozezdrzu w tym dniu gościł znawców ortografii ze starszych klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych powiatu węgorzewskiego. Po napisaniu przez uczniów dyktand i wypełnieniu kart pracy komisja konkursowa wyłoniła Mistrzów Ortografii powiatu węgorzewskiego w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się reprezentantka węgorzewskiej „dwójki” – KLAUDIA HAWRYSZKO, która na pamiątkę sukcesu otrzymała puchar Mistrza Ortografii oraz nagrodę książkową. II i III miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu – NATALIA JABŁOŃSKA- II miejsce i NATALIA SACZEK-III. Spośród gimnazjalistów puchar Mistrza Ortografii i I miejsce na podium zajął JAKUB ROŻNOWSKI z Gimnazjum w Węgorzewie, kolejne miejsca należały do jego szkolnych koleżanek: KLAUDII ŁOCH- II miejsce, KATARZYNY PRZYBYŁOWSKIEJ- III miejsce.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali, z rąk Dyrektora Zespołu Szkół w Pozezdrzu – Małgorzaty Dadura, dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr
Oceń artykuł:

(0)