Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie z Pozezdrza przeciw paleniu.

Każdego roku w trzeci czwartek listopada dzieci i młodzież biorą udział w Światowym Dniu Rzucania Palenia. Poznają mity i fakty na temat palenia, palaczy zaś namawiają do pożegnania się z nałogiem.

20 listopada 2014 roku społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu wzięła aktywny udział w akcji antynikotynowej, którą przygotowała Katarzyna Lisowska- pedagog szkolny. Klasy IV -VI oraz I-III gimnazjum wcześniej do wykonania miały zadania: ulotkę pod hasłem "Nie palę" oraz fotografię, której tematem było "Życie bez papierosa". Ekspozycja prac uczniowskich miała miejsce na sali gimnastycznej podczas spotkania z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Tego dnia każdy przekraczający próg szkoły otrzymywał naklejkę z zielonymi płucami "Nie palę". O skutkach nałogu papierosowego opowiedziała zebranym na sali gimnastycznej uczniom pani Dorota Kozian – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Węgorzewie. Uczennice klasy III a (Paulina Bohacz, Aneta Dem, Sylwia Wiszniewska oraz Mirka Żołondek) zaprezentowały spektakl profilaktyczny "Pułapka" przygotowany przez panią Emilię Hrudeń i Katarzynę Lisowską. To autorskie przedstawienie w październiku zdobyło III miejsce na XIV Przeglądzie Zespołów Amatorskich Uzależnieniom NIE!

W końcowym etapie spotkania wyłoniono klasy, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem fotograficznym i plastycznym. Wyróżnienie za fotografię otrzymała klasa III b gimnazjum, klasa IVA i VA szkoły podstawowej zaprezentowały najciekawsze ulotki. Uczniowie z tych klas otrzymały słodką nagrodę w postaci lizaków.
Swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów uczniowie mogli sprawdzić na dwóch długich przerwach przy stanowisku z quizem. Zainteresowanie było bardzo duże, a uczniowie wykazali się zadziwiającą znajomością tematu. Potwierdza to słuszność organizowania zajęć profilaktycznych w szkole. Miejmy nadzieję, że uczniowie zastosują wiedzę w życiu i nie sięgną po papierosy, a w domach będą nakłaniać dorosłych do pożegnania się z nałogiem.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Uczniowie z Pozezdrza przeciw paleniu.
Oceń artykuł:

(0)