Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Bagaż wrażeń i mistrzowskie tytuły! Znamy Mistrzów Ortografii w kat. kl. IV- VI i I-III gimnazjum

Kolejna edycja konkursu „MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU WĘGORZEWSKIEGO” wyłoniła znawców pisowni polskiej w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i I-III gimnazjum. 11 maja do Pozezdrza przybyło 21 uczniów z 7 szkół podstawowych i sześcioro gimnazjalistów.

Bagaż wrażeń z wojaży po Ameryce Południowej i podróż Elżbiety na Księżyc to motywy przewodnie tegorocznych dyktand. Uczniowie zmierzyli się również z wypełnianiem kart pracy, które sprawdzały znajomość różnych reguł ortograficznych. Po wnikliwym sprawdzeniu prac przez komisję konkursową można było ogłosić długo oczekiwane wyniki.
W kategorii klas IV-VI mistrzowski tytuł i pamiątkowy puchar zdobył uczeń SP nr 1 w Węgorzewie Szymon Kokocha. II miejsce zajęła Julia Śmierzyńska z SP w Perłach , zaś III miejsce na podium zdobyła reprezentantka SP 2 w Węgorzewie Gabriela Gruca.
Spośród gimnazjalistów najlepszą znajomością ortograficznych zasad wykazała się uczennica Gimnazjum w Pozezdrzu – Aleksandra Domańska, która zdobyła I miejsce i otrzymała puchar mistrza. II miejsce zajęła Klaudia Hawryszko, a III Michał Sieklicki- uczniowie Gimnazjum im. J. Helwinga w Węgorzewie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które ufundowała i wręczała Pani Halina Faj, Starosta Powiatu Węgorzewskiego, z pomocą gospodarza Gminy Pozezdrze, Bohdana Mohyły. Książki są wyrazem uznania doskonałej znajomości polskiej, niełatwej przecież, ortografii. Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom i zachętą do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Organizatorzy (Emilia Hrudeń i Izabela Farelnik) dziękują młodzieży za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie uczniów, Dyrekcji ZS w Pozezdrzu za pomoc w organizacji, zaś Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród rzeczowych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Bagaż wrażeń i mistrzowskie tytuły!
Oceń artykuł:

(0)