Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Szkolny Dzień Flagi w Pozezdrzu

Tuż przed długim weekendem w Zespole Szkół w Pozezdrzu dominowały białe i czerwone barwy. Uczniowie wraz z nauczycielami i gośćmi wzięli udział w Szkolnym Dniu Flagi.

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 29 kwietnia 2016 r. (piątek), w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyła się uroczysta akademia pod hasłem Szkolny Dzień Flagi.
Przygotowując się do obchodów tego święta, uczniowie poszczególnych klas wykonywali różne zadania, które zostały zaprezentowane podczas piątkowej uroczystości.
Klasy młodsze robiły, np. kotyliony, chorągiewki, kontury mapy Polski w barwach biało-czerwonych, regionalne malowanki, ,,patriotyczne” drzewa itp.
Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum wykonali flagi, które obowiązywały na przestrzeni dziejów naszej Ojczyzny. Swoje prace opatrzyli krótką historią.
W nawiązaniu do barw i symboli narodowych, uczniowie klasy IIA gimnazjum przedstawili inscenizację ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”.
Całość części artystycznej była przeplatana wierszami o tematyce patriotycznej.
Część uczniów i nauczycieli uczciła ten dzień strojem w odcieniach bieli i czerwieni. Znalazła się spora grupa uczniów z klas I-III, na której twarzach widniała, pięknie wymalowana, biało-czerwona flaga.
Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie spotkali się na boisku i wypuścili białe i czerwone balony wypełnione helem.
Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.
Pomysłodawcą i organizatorem obchodów Szkolnego Dnia Flagi było SZKOLNE KOŁO CARITAS oraz KÓŁKO HISTORYCZNE.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Szkolny Dzień Flagi w Pozezdrzu
Oceń artykuł:

(0)