Wtorek, 19 września 2017. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

MISTRZOWIE ORTOGRAFII

W Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego, która wyłoniła najlepszych znawców ortografii spośród trzecioklasistów.

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii powiatu węgorzewskiego” skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego: z Sobiech, Buder, Pozezdrza, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 z Węgorzewa. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i uzupełniali karty pracy. Prace sprawdzała powołana komisja konkursowa.
Mistrzem ortografii została Laura Mikulska ze Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu. Drugie miejsce zajęła Maria Gaińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, trzecie miejsce zajął Oscar Lachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Węgorzewa. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: Hanna Wierzchowska i Michał Dowejko z SP nr 1 w Węgorzewie oraz Milena Słowikowska z SP w Pozezdrzu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, a wręczyła je Pani Halina Faj- Starosta Powiatu Węgorzewskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Tegoroczny konkurs zorganizowały nauczycielki SP w Pozezdrzu: p. Małgorzata Kułak i p. Tamara Piwowarczyk.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Tr oraz opublikowany na portalu Pozezdrze: Żadne dyktando im nie straszne
Oceń artykuł:

(0)