Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Strażacy mistrzami Zimowego Turnieju Piłki Siatkowej

2019-02-16 14:00:00 (ost. akt: 2019-02-16 11:52:08)

Autor zdjęcia: LKS Amators Pozezdrze

3 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg w Pozezdrzu został rozegrany Zimowy Turniej Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Najlepsi okazali się zawodnicy drużyny Strażacy.

Zgłoszone drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. W grupach rozgrywano mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym”. Następnie dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup rozgrywały mecze półfinałowe. Ekipy, które zajęły trzecie miejsca w grupach, dalej rywalizowały o V miejsce w turnieju. Drużyny, które przegrały mecze półfinałowe, grały o trzecie miejsce. Zwycięzcy półfinałów grali o pierwsze miejsce. Każdy mecz w turnieju był rozgrywany do dwóch wygranych setów. Rozegrano 11 meczy.

— Poziom turnieju był bardzo wyrównany, świadczy o tym, że sześć meczów kończyło się „tie-breakiem” — mówi Zdzisław Brzozowski, prezes LKS Amators Pozezdrze i sędzia zawodów. Rozgrywki były skierowane przede wszystkim do mieszkańców gminy Pozezdrze.

W każdej drużynie musiało występować 3 zawodników/czek z gminy Pozezdrze. W większości w turnieju wystąpili pozezdrzanie: młodzież i osoby dorosłe.
— Dzięki możliwości „chodzenia” wieczorami na treningi do sali gimnastycznej w SP Pozezdrze uczestnicy poprawili swoje umiejętności siatkarskie — podkreśla Zdzisław Brzozowski. — W Zimowym Turnieju mogli oni zaprezentować swoje zdolności sportowe. Poprzez spotkania na treningach potworzyły się grupy zawodników i zawodniczek, którzy w sposób naturalny stworzyli swoje zespoły.

W zawodach udział wzięły następujące drużyny: Kuce Z Bronksu, Harnasie, Team Borki, Pozezdrzaki, Amatorsi i Strażacy. W dwóch drużynach (Strażacy i Amatorsi) na parkiecie wystąpili razem ojciec z synem. W Pozezdrzu w ostatnim okresie podobny Turniej Piłki Siatkowej odbył się w grudniu 2018 roku. Zwyciężyła wtedy drużyna Team Borki. Drużyna „leśników” była głównym faworytem Zimowego Turnieju. Tym razem wygrała ekipa Strażaków. Głównym sprawcą wygranej był Kamil Taraszkiewicz. „Taras” skompletował ekipę, zgłosił do rozgrywek oraz brylował na parkiecie. Drugie miejsce przypadło ekipie „Harnasie”. Trzecie miejsce zajęły „Kuce z Bronksu”.

— W meczach grupowych odnieśli dwa zwycięstwa i do meczu półfinałowego przystępowali w roli faworyta — relacjonuje prezes LKS Amators Pozezdrze. — Grając w półfinale z Harnasiami, łatwo wygrali pierwszego seta do 11 i byli już prawie pewni wygranej. Niestety coś się zacięło, nawet dla najlepszego zawodnika drużyny Sebastiana Bystrzyckiego przytrafiały się proste błędy. Dwa następne sety padły łupem Harnasi.

W meczu o trzecie miejsce ograli oni Team Borki 2:1. Najbardziej liczna drużyna „Leśników” pod wodzą Wojciecha Roska zajęła czwarte miejsce. Piąte miejsce zajęli Amatorsi, pokonując 2:0 Pozezdrzaków.
— Sport jest nieprzewidywalny, w danym dniu jednym wszystko wychodzi, drugim niestety nie — podsumowuje sędzia zawodów. — Dochodzi do tego stres, niepewność swoich umiejętności. Uważam, że mecze były bardzo wyrównane, każda drużyna miała szanse wygrać turniej.
Organizatorami Turnieju byli: LKS Amators Pozezdrze i Szkoła Podstawowa Pozezdrze. Sędzią zawodów – Zdzisław Brzozowski.
(źródło: LKS Amators Pozezdrze)

WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU:
I miejsce: Strażacy
II miejsce: Harnasie
III miejsce: Kuce Z Bronksu
IV miejsce: Team Borki
V miejsce: Amatorsi
VI miejsce: Pozezdrzaki

Najlepszy/sza zawodnik/czka drużyny:
Sobczak Marcin – Strażacy
Grochocki Oskar – Harnasie
Bystrzycki Sebastian – Kuce Z Bronksu
Buć Ada – Team Borki
Baran Monika – Amatorsi
Cierniak Agnieszka – Pozezdrzaki

MVP TURNIEJU:
Baran Monika – najlepsza zawodniczka (Amatorsi)
Wasiak Andrzej – najlepszy zawodnik (Strażacy)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages