Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

11 listopada ze sportowym akcentem

2017-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 12:19:50)
W boccię mogą grać wszyscy, dlatego cały czas podkreśla się walory o charakterze integracyjnym tej gry

W boccię mogą grać wszyscy, dlatego cały czas podkreśla się walory o charakterze integracyjnym tej gry

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Pozezdrzu odbyły się dwie imprezy sportowo-rekreacyjne: Miniturniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Pozezdrze oraz I Integracyjny Turniej Bocci.

W sobotę został rozegrany Miniturniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Pozezdrze. Rozgrywki odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Tressenberg i były skierowane przede wszystkim do pozezdrzańskiej młodzieży. Do Miniturnieju zgłosiły się trzy drużyny. Pierwsze miejsce zajęła ekipa: Bąbelki, która w decydującym meczu pokonała 3:2 drużynę Iwan Gold. Trzecie miejsce przypadło ekipie Pułk Ułanów. 12 listopada, w tej samej sali gimnastycznej został rozegrany turniej nowej dyscypliny sportu w Gminie Pozezdrze - I Integracyjny Turniej Bocci pod Patronatem Wójta Gminy Pozezdrze.

Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn. Każda z nich musiała składać się przynajmniej z trzech osób. W zawodach udział wzięły osoby dorosłe, które zazwyczaj mało mają kontaktu z prawdziwym sportem. Zawodnicy i zawodniczki reprezentowali różne środowiska z Gminy Pozezdrze: radne, pracownicy Banku Spółdzielczego, nauczycielki Szkoły Podstawowej, urzędnicy gminni, pracownicy jednostek organizacyjnych urzędu gminy, przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy Pozezdrze oraz przedstawiciele lokalnego biznesu. Po zdrowej, sportowej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna Urzędasów, na drugim miejscu uplasowały się Profesorki, a trzecie wywalczyli Bankowcy. Inicjatorem rozgrywek sportowych w tych dniach był Lokalny Animator Sportu Zdzisław Brzozowski, który zadeklarował, że chcę rozpropagować boccie w gminie Pozezdrze.

— Działający w Pozezdrzu klub sportowy "Amators" prowadzi treningi: piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego i ziemnego — mówi Zdzisław Brzozowski. — Tam trenują przede wszystkim młodzi i sprawni ludzie. Chcę dać możliwość uprawiania sportu dla osób starszych i niepełnosprawnych i boccia jest takim sportem. W boccię mogą także grać osoby całkiem sprawne, dlatego cały czas podkreśla się walory o charakterze integracyjnym tej gry

Co to jest Boccia? Jest to jedna z dyscyplin paraolimpijskich, posiadającą walory rehabilitacyjno-sportowe. Jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji, przynosi satysfakcję i przyjemność. Współorganizatorami dwudniowych rozgrywek była: Gmina Pozezdrze, LKS Amators Pozezdrze i Szkoła Podstawowa w Pozezdrz. Wójt Gminy Pozezdrze, Bohdan Mohyła wręczył najlepszym drużynom okolicznościowe puchary oraz medale uczestnikom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w turniejach.

— Dzięki uprzejmości pana Ryszarda Kałamarza prezesa stowarzyszenia IKS-Integracja-Conan z Giżycka mogliśmy wypożyczyć dwa komplety bill do rozegrania inauguracyjnego turnieju w boccię w Pozezdrzu, natomiast Dzięki pani Agnieszce Czyrkowskiej, która omówiła zasady gry i sędziowała w czasie turnieju, zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie — dodaje Zdzisław Brzozowski. (Zdzisław Brzozowski, mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages