Uczniowie z Pozezdrza na II Mistrzostwach Polski w Speed-ball

2017-10-02 21:21:08(ost. akt: 2017-10-02 21:34:17)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Patryk Szczygieł i Natalia Botsch - uczniowie Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu- reprezentowali województwo warmińsko-mazurskie na II Mistrzostwach Polski w Speed- ball. Z Krakowa wrócili z sukcesami i nowymi doświadczeniami.
W dniach 23- 24 września w Krakowie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Speed- ball. W spotkaniu miłośników nowej dyscypliny udział wzięła młodzież ze wszystkich województw. Województwo warmińsko-mazurskie w kategorii gier singlowych i super solo reprezentowali: Patryk Szczygieł oraz Natalia Botsch – uczniowie Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu wraz z nauczycielem wychowania fizycznego, panem Dariuszem Domańskim.

Reprezentanci Pozezdrza wrócili z sukcesami. Patryk Szczygieł w grze singlowej dotarł do ćwierćfinału, gdzie po zaciętej walce przegrał z zawodnikiem, który finalnie zdobył tytuł mistrza. Uczeń pozezdrzańskiej szkoły zdobył bardzo dobre, bo V miejsce. W kategorii super solo do miejsca medalowego zabrakło mu tylko 10 punktów i ostatecznie uplasował się na XI pozycji. Natalia Botsch w kategorii gier singlowych i super solo znalazła się w drugiej dziesiątce. Wygrała dwa pojedynki i dwa przegrała po trudnej walce. W ciągu dwóch dni młodzi sportowcy z Pozezdrza wykazali się szybkością i refleksem, a także dobrą kondycją fizyczną. Z Krakowa oprócz wspomnień i sportowych pamiątek przywieźli doświadczenie, które zapewne zaowocuje na kolejnych turniejach Speed –ball.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo