Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

W Pozezdrzu podziękowali za udane plony

2017-09-10 12:43:56 (ost. akt: 2017-09-12 12:09:14)

Autor zdjęcia: Zbigniew Cabaj

W miniony piątek w Pozezdrzu odbyły się Dożynki Diecezjalne. Dzięki staraniom i zaangażowaniu mieszkańców całej gminy, to ważne wydarzenie zyskało niezwykłą oprawę oraz niepowtarzalną atmosferę.

O godzinie 10.00, przy kościele parafialnym zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe, następnie barwna procesja wyruszyła na plac celebry. Tam też odbyła się msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Jerzego Mazura. Po uroczystej części kościelnej rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się zespoły z Buder, Bań Mazurskich, Węgorzewa, Wilkas, Pozezdrza, Węgielsztyna oraz dzieci i młodzież z Werby z Ukrainy.

— Było to bardzo ważne wydarzenie dla całej gminy — mówi Leszek Gołębiewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pozezdrzu. — W przygotowania zaangażowało się wiele osób, począwszy od mieszkańców, po instytucje, sołectwa i stowarzyszenia. Trwały one kilka miesięcy, jednak ostatni tydzień był bardzo owocny w pracę na rzecz dożynek. Cała gmina postarała się aby goście przyjeżdżający z różnych miejscowości poczuli się jak na prawdziwych dożynkach.

Na kolorowych, pięknie przystrojonych straganach aż 8 sołectw prezentowało przepyszne wiejskie jadło. Smalczyk, kiszone ogórki, pachnące chleby, wiejskie wyroby, domowe wypieki – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. O godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa pod chmurką z zespołem Alex Deo.
(mk)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages