Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Seniorzy nie mają czasu na nudę!

2017-08-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-04 12:59:45)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Jak spędzają czas pozezdrzańscy seniorzy? Bardzo aktywnie i atrakcyjnie – uczestniczą w realizowanych przez stowarzyszenia projektach, spotykają się, integrują, szukają inspiracji, miło spędzają czas.

— Wizerunek seniora bujającego się w fotelu zupełnie nie pasuje do naszych klubowiczów — mówi Agnieszka Saczek, która prowadzi zajęcia w pozezdrzańskim Klubie Seniora. — Teraz mają oni czas, aby pomyśleć o sobie, oddać się pasjom i zainteresowaniom i robić rzeczy na które wcześniej nie mieli czasu. Bardzo lubią czynny wypoczynek i nabywanie nowych umiejętności stąd też udział w realizowanym przez Stowarzyszenie "Mazurski Zakątek" projekcie. "Jeżeli nie umiesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób – warsztaty szycia i kroju".
Rejs po Niegocinie dla niektórych pierwszą okazją do oglądania Mazur z innej perspektywy, z perspektywy wody.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. Dzięki przychylności dyrektora, pan Ryszarda Wojciecha Chodakowiekiego oraz przemiłej pani Ewy Fiszkiewicz uczestnicy wycieczki poznali wszystkie pracownie jakie znajdują się w obiekcie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła pracownia krawiecka, ze względu na trwające warsztaty "Szycia i kroju". Pracujące tam panie wyjaśniały na czym polega ich praca, jakie rzeczy można uszyć w prosty, a efektywny sposób. Seniorzy poznali mnóstwo maszyn do szycia, urządzeń do haftowania, zasady pracy tych maszyn oraz ich możliwości. Przemiłe panie udzielały porad krawieckich dotyczących szycia. Z inicjatywy Klubu Seniora organizowana jest kolejna wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego, Fromborka i Pieniężna. Organizatorem jest Gminny Ośrodkiem Kultury w Pozezdrzu. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca i można się zapisać. Informacje dotyczące wyjazdu udzielane są w w GOK-u Pozezdrze.
(red)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages