Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Trzeba umieć cieszyć się chwilą!

2017-06-11 12:00:00 (ost. akt: 2017-06-11 12:44:41)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Wspaniali, otwarci, z ogromnym poczuciem humoru i ogromną dawką pozytywnej energii – tak o członkach pozezdrzańskiego Klubu Seniora opowiada Agnieszka Saczek, która spotyka się z nimi we wtorki. Każde spotkanie jest niesamowite, pełne wspomnień, historii o czasach ich młodości i opowieści o życiu.

Członkowie Klubu Seniora z Pozezdrza biorą udział w zajęciach aby wyjść z domu, spotkać się, uczyć się nowych rzeczy, a także dzielić swoją wiedzą z innymi. Uczestniczą oni w zajęciach z dziećmi np. podczas warsztatów wielkanocnych czy bożonarodzeniowych. Spotkania zawsze są pełne planów co jeszcze zrobić, gdzie pojechać.

Wiele z tych planów udało się już zrealizować. Jednym ze spełnionych marzeń, był koncert Zbigniewa Wodeckiego.
— Na ostatnim spotkaniu wspominaliśmy ten wyjazd i uświadomiliśmy sobie jak kruche i ulotne jest życie i że trzeba cieszyć się każda chwilą — mówi Agnieszka Saczek, która prowadzi wtorkowe zajęcia. — Niby to oczywiste, ale jednak dopiero strata i ból z tym związany powoduje, że uderza to w człowieka dosadniej.
Kolejnym wydarzeniem w jakim Klub Seniora brał udział była „Senioriada” zorganizowana przez Zdzisława Brzozowskiego z Ludowego Klubu Sportowego "Amators Pozezdrze". Całkiem nowe doświadczenia i umiejętności przypadły seniorom do gustu. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie klubowiczów na Orliku.
— Teraz rozumiem, dlaczego zawsze jest tyle ludzi na Orliku – bo tu jest bardzo fajnie! — podsumował pan Wiesław.


Aktywność klubu to także pozyskiwanie środków na swoją działalność. W zeszłym roku odbył się cykl warsztatów rękodzielniczych i wyjazd do kina, a także wyjazd studyjny do Żytkiejm. W tym roku seniorzy biorą udział w projekcie pt. „Kreatywne i kulturalne popołudnia międzypokoleniowe”, który współfinansowany jest ze środków Powiatu Węgorzewskiego. W ramach projektu odbyły się już zajęcia ceramiczne, zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, zajęcia decoupage. W planach są jeszcze warsztaty malarskie, warsztaty filcowania, wyjazd do teatru i warsztaty dekoracji dożynkowych.
— Drzemie w naszych Seniorach ogromna energia twórcza — dodaje Agnieszka Saczek. — Na zajęciach powstają piękne rękodzieła artystyczne. Ostatnie prace, to niezwykłe anioły, wcześniej dekoracje wielkanocne, w zeszłym roku przepiękne obrazy.

Na zajęcia regularnie przychodzi 10-14 osób. Odbywają się one w Gminnym Ośrodku Kultury w Pozezdrzu, w każdy wtorek w godzinach 16.00-19.00. Seniorzy podkreślają, że ogromne podziękowania należą dyrektorowi GOK-u w Pozezdrzu, Leszkowi Gołębiewskiemu za udostępnienie sali oraz nieocenione wsparcie działań klubu.
(mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages