Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Ekologia idzie w parze z rekreacją

2017-05-31 16:33:21 (ost. akt: 2017-06-05 10:56:39)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Mazurski Zakątek

28 maja 2017 Stowarzyszenie „Mazurski Zakątek” zorganizowało VI Ekospływ Kajakowy rzeką Sapiną. Cel był ekologiczny i jednocześnie rekreacyjny. W trakcie spływu uczestnicy zbierali śmieci z nurtu i brzegów rzeki, podziwiając uroki naturalnej przyrody.

Z roku na rok, mieszkańcy Gminy Pozezdrze (i nie tylko), coraz chętniej uczestniczą w akcji. Nasze działania ekologiczne, to coś pożytecznego dla środowiska, a przy tym wspaniale spędzony aktywnie czas. W tym roku aż 51 osób oczyściło ze śmieci szlak rzeki Sapina, począwszy od jeziora Stręgiel, aż do jeziora Pozezdrze, kończąc na pozezdrzańskiej plaży. Zakończeniem sprzątania było przygotowane przez organizatorów ognisko z kiełbaskami oraz wręczenie nagród za najskuteczniejsze sprzątanie rzeki. Tegoroczni zwycięzcy, to Grażyna i Leon Grabińscy. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale, które wręczył Zdzisław Brzozowski.
— Jako organizatorzy, jesteśmy dumni z postawy ekologicznej uczestników — mówi prezes stowarzyszenia Marta Pawłowicz. — Wszystkim chcemy serdecznie podziękować za godną naśladowania postawę ekologiczną. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie jakiego nam udzielił Międzyszkolny Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy w Stręgielku, udostępniając nam kajaki oraz bosmanowi, panu Ryszardowi Łabacz, za niezbędny instruktaż i pomoc w zorganizowaniu ekospływu.
(Stowarzyszenie Mazurski Zakątek)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages