Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Sportowe ferie zimowe w Pozezdrzu

2017-02-10 10:57:55 (ost. akt: 2017-02-10 11:15:12)

W dniach od 1 do 3 lutego tego roku dzieci i młodzież z Gminy Pozezdrze miała możliwość wzięcia udziału w różnych imprezach sportowych. W feriach na sportowo wzięło udział około 70 osób.

1 lutego zorganizowano wyjazd na halę sportową OSiR-u w Węgorzewie, gdzie pozezdrzańska młodzież szkolna rywalizowała z rówieśnikami z Węgorzewa i Buder w rozgrywkach piłki nożnej. Następnie tego samego dnia po powrocie z Węgorzewa w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Pozezdrzu odbył się Mini Turniej Piłki Siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny składające się z młodzieży rocznika gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego. Turniej wygrała ekipa: "Alaska"; drugie miejsce zajęli: "Iwaniuk Team"; trzeci: "Iwan Gold" i czwarte: "Rudy 102". 2 lutego roku także w sali gimnastycznej ZS w Pozezdrzu został przeprowadzony: Wielobój Sprawnościowy dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej.

W tym dniu na zakończeniu zawodów był obecny Wójt Gminy Pozezdrze, który wręczał medale najlepszym młodym sportowcom. 3 luty 2017 był ostatnim dniem zmagań sportowych. W tym dniu na parkiecie sali gimnastycznej przeprowadzono szereg rozgrywek i zawodów dla uczniów Gimnazjum. Był indywidualny turniej darta (rzuty lotkami do tarczy na celność); gry w badmintona indywidualne i deblowe oraz gra podwójna w tenisa stołowego. Po sportowych zmaganiach gimnazjalistów w szranki stanęli dorośli, którzy rozegrali Turniej Tenisa Stołowego w grze indywidualnej i grze podwójnej.

W/w rozgrywki sportowe zostały objęte patronatem przez Wójta Gminy Pozezdrze. Gmina Pozezdrze zakupiła medale i pucharki dla najlepszych w tych dniach sportowców oraz umożliwiła młodzieży wyjechać Gimbusem do Węgorzewa. Nad trzydniowymi sportowymi zmaganiami czuwali nauczyciele Zespołu Szkół w Pozezdrzu: Danuta Kaczmar i Dariusz Domański oraz "przyjaciel" Szkoły Zdzisław Brzozowski.
(Zdzisław Brzozowski, mk)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages