Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Święto rolników w pełnej krasie. Fotorelacja z Dożynek Powiatowych

2016-09-19 09:37:14 (ost. akt: 2016-09-19 13:24:14)

Autor zdjęcia: Daniel Podolak

W tym roku organizacja dożynek powiatowych leżała w rękach Pozezdrza. To właśnie tam w niedzielę od południa aż do wieczora trwały ludowe zabawy na świeżym powietrzu.

W trakcie święta rolników nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych uczestników dożynek. Impreza rozpoczęła się tradycyjnym korowodem i podzieleniem chleba przez wójta Pozezdrza Bohdana Mohyła i wicestarostę Krzysztofa Kołaszewskiego. Tuż po tym zostaliśmy porwani do tańców i rodzinnych zabaw. W trakcie dożynek miała miejsce również licytacja obrazów, z których dochód miał być przeznaczony na sprzęt rehabilitacyjny dla Arkadiusza Misiuka i Joanny Butrymowicz.

Kiedy ze sceny tętniły dźwięki ludowych utworów, mogliśmy skosztować specjalnie przygotowanych pyszności przez sołectwa z całego powiatu.
Oceną stoisk zajęli się ks.Krzysztof Karbowski z Pozezdrza, Joanna Soćko z Urzędu Gminy Pozezdrze, Krystyna Jarosz z Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz Jacek Gosk, właściciel jednego z gospodarstw w Pozezdrzu. Jury oceniało pomysłowość, estetykę i jakość wyrobów oraz dożynkowych wieńców.

Wśród atrakcji dla starszych i młodszych nie zabrakło konkursów i zabaw, w których każdy mógł się wykazać. W trakcie trwania bloku artystycznego wystąpiły takie zespoły jak "Kochane Bachorki", "Barwy jesieni", "Absolwent", "Budzewiaki" oraz "Alebabki". Należą się gromkie brawa za część artystyczną, którą tak pieczołowicie przygotował dla nas Gminny Ośrodek Kultury w Pozezdrzu. Czas na świeżym powietrzu przy słonecznej pogodzie umilił nam również występ takich chórów jak "Bellcanto", węgorzewskiego Ojczyzna i Moderato.

Tuż po występach scenicznych takich zespołów jak Mini Dance czy Trzy Czwarte z Węgorzewa, wójt Pozezdrza Bohdan Mohyła wraz z dożynkowym jury wręczyli dyplomy i wyróżnienia rolnikom naszego powiatu, wystawcom stoisk oraz autorom wieńców. Wyróżnienia powędrowały m.in. do Buder, Harszu, Kut i Klubu Seniora GOK Pozezdrze. Pierwsze miejsce w kategorii na „Tradycyjny Wieniec Dożynkowy” powędrowało do Sołectwa Budzewo.
(dp)



Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika Kacprzak


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages