Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Zapraszamy do Stręgielka, by "Z Natury Czerpać"

2016-08-30 09:23:43 (ost. akt: 2016-08-30 11:35:14)

Autor zdjęcia: Piotr Żołondek

Już w sobotę (3 września) Grupa Nieformalna "Termazen", Łoś Wojtek oraz Fundacja Dziedzictwo Nasze zapraszają do Gospodarstwa Agroturystycznego u państwa Drożdż w Stręgielku, na niecodzienne spotkanie z naturą oraz z wyjątkowymi gośćmi.

Fot. Materiały promocyjne organizatora

— Odbiorcami imprezy są mieszkańcy gminy Pozezdrze oraz ościennych gmin i powiatów — mówi członkini grupy, Teresa Pyniaha. — Ludność z naszych terenów jest zróżnicowana etnicznie i kulturowo oraz wyznaniowo. Trzeba to szanować i utrwalać.

O godzinie 13.00 zaplanowano atrakcje dla najmłodszych uczestników. Dzieci na pewno nie będą mogły narzekać na nudę – czeka na nie moc atrakcji: wycieczka do lasu, poznawanie darów natury oraz wspólne zabawy i zajęcia. Kolejna część spotkania rozpocznie się o godzinie 16.00.

— Pani Kasia Enerlich opowie o swoich książkach i pasjach zielarsko-kuchenno-kosmetycznych — zapowiada Teresa Pyniaha. — Będzie też Pani Helena Piotrowska – artystka, która pisze dużo o tradycji i historii regionu. Będą przedstawiciele ProMasurii, będzie pan Wojtek Rużewicz – autor przewodnika po pruskich fortyfikacjach, który opowie też o historii Stręgielka. Nie zabraknie też oprawy muzycznej, o którą zadba zespół Barwy Jesieni.

Kilka słów o Grupie Nieformalnej Termazen:
Grupę tworzą trzy mazurskie dziewczyny: Teresa Pyniaha i Zenona Drożdż ze Stręgielka oraz Marlena Kornacka z Przytuł we współpracy z Fundacją "Dziedzictwo Nasze". Celem grupy jest działalność na rzecz kultury i tradycji naszego regionu. Projekt nosi nazwę "Z Natury Czerp" i jak sama nazwa wskazuje, opiera się na naturze, lasach oraz mazurskiej roślinności. Jego głównym założeniem jest czerpanie wiedzy od przodków i ludzi, którzy kultywują stare tradycje i obrzędy, którzy tworzą mazurską historię.
(mk)Fot. Archiwum Grupy Nieformalnej "Termazen"

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Monika KacprzakPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages