Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Żadne dyktando im nie straszne

2016-05-06 11:07:39 (ost. akt: 2016-05-06 11:09:16)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

W Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego, która wyłoniła najlepszych znawców ortografii spośród trzecioklasistów.

Dnia 22 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz ortografii powiatu węgorzewskiego” skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego: z Sobiech, Buder, Pozezdrza, Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 z Węgorzewa. Uczestnicy konkursu pisali dyktando i uzupełniali karty pracy. Prace sprawdzała powołana komisja konkursowa.

Mistrzem ortografii została Laura Mikulska ze Szkoły Podstawowej w Pozezdrzu. Drugie miejsce zajęła Maria Gaińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie, trzecie miejsce zajął Oscar Lachowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Węgorzewa. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: Hanna Wierzchowska i Michał Dowejko z SP nr 1 w Węgorzewie oraz Milena Słowikowska z SP w Pozezdrzu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, a wręczyła je Pani Halina Faj- Starosta Powiatu Węgorzewskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Tegoroczny konkurs zorganizowały nauczycielki SP w Pozezdrzu: p. Małgorzata Kułak i p. Tamara Piwowarczyk.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages