Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Szkolny Dzień Flagi w Pozezdrzu

2016-05-05 15:31:45 (ost. akt: 2016-05-05 15:33:25)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

Tuż przed długim weekendem w Zespole Szkół w Pozezdrzu dominowały białe i czerwone barwy. Uczniowie wraz z nauczycielami i gośćmi wzięli udział w Szkolnym Dniu Flagi.

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w dniu 29 kwietnia 2016 r. (piątek), w Zespole Szkół w Pozezdrzu odbyła się uroczysta akademia pod hasłem Szkolny Dzień Flagi.

Przygotowując się do obchodów tego święta, uczniowie poszczególnych klas wykonywali różne zadania, które zostały zaprezentowane podczas piątkowej uroczystości.

Klasy młodsze robiły, np. kotyliony, chorągiewki, kontury mapy Polski w barwach biało-czerwonych, regionalne malowanki, ,,patriotyczne” drzewa itp.
Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum wykonali flagi, które obowiązywały na przestrzeni dziejów naszej Ojczyzny. Swoje prace opatrzyli krótką historią.

W nawiązaniu do barw i symboli narodowych, uczniowie klasy IIA gimnazjum przedstawili inscenizację ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”.
Całość części artystycznej była przeplatana wierszami o tematyce patriotycznej.
Część uczniów i nauczycieli uczciła ten dzień strojem w odcieniach bieli i czerwieni. Znalazła się spora grupa uczniów z klas I-III, na której twarzach widniała, pięknie wymalowana, biało-czerwona flaga.

Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie spotkali się na boisku i wypuścili białe i czerwone balony wypełnione helem.
Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.
Pomysłodawcą i organizatorem obchodów Szkolnego Dnia Flagi było SZKOLNE KOŁO CARITAS oraz KÓŁKO HISTORYCZNE.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages