Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uczniowie z Pozezdrza przeciw paleniu.

2014-11-24 09:51:30 (ost. akt: 2014-11-24 11:29:25)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

Każdego roku w trzeci czwartek listopada dzieci i młodzież biorą udział w Światowym Dniu Rzucania Palenia. Poznają mity i fakty na temat palenia, palaczy zaś namawiają do pożegnania się z nałogiem.

20 listopada 2014 roku społeczność Zespołu Szkół w Pozezdrzu wzięła aktywny udział w akcji antynikotynowej, którą przygotowała Katarzyna Lisowska- pedagog szkolny. Klasy IV -VI oraz I-III gimnazjum wcześniej do wykonania miały zadania: ulotkę pod hasłem "Nie palę" oraz fotografię, której tematem było "Życie bez papierosa". Ekspozycja prac uczniowskich miała miejsce na sali gimnastycznej podczas spotkania z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Tego dnia każdy przekraczający próg szkoły otrzymywał naklejkę z zielonymi płucami "Nie palę". O skutkach nałogu papierosowego opowiedziała zebranym na sali gimnastycznej uczniom pani Dorota Kozian – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Węgorzewie. Uczennice klasy III a (Paulina Bohacz, Aneta Dem, Sylwia Wiszniewska oraz Mirka Żołondek) zaprezentowały spektakl profilaktyczny "Pułapka" przygotowany przez panią Emilię Hrudeń i Katarzynę Lisowską. To autorskie przedstawienie w październiku zdobyło III miejsce na XIV Przeglądzie Zespołów Amatorskich Uzależnieniom NIE!

W końcowym etapie spotkania wyłoniono klasy, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem fotograficznym i plastycznym. Wyróżnienie za fotografię otrzymała klasa III b gimnazjum, klasa IVA i VA szkoły podstawowej zaprezentowały najciekawsze ulotki. Uczniowie z tych klas otrzymały słodką nagrodę w postaci lizaków.
Swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia papierosów uczniowie mogli sprawdzić na dwóch długich przerwach przy stanowisku z quizem. Zainteresowanie było bardzo duże, a uczniowie wykazali się zadziwiającą znajomością tematu. Potwierdza to słuszność organizowania zajęć profilaktycznych w szkole. Miejmy nadzieję, że uczniowie zastosują wiedzę w życiu i nie sięgną po papierosy, a w domach będą nakłaniać dorosłych do pożegnania się z nałogiem.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages