Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

SłowoTOK. Dwa światy pełne emocji

2014-07-18 14:55:46 (ost. akt: 2014-07-18 15:14:54)

W sobotę, 5 lipca, w Gospodarstwie Agroturystycznym Zenony i Marka Drożdżów w Stręgielku można było obejrzeć premierę fantastycznego widowiska Teatru w Drodze „Agrada” z Ustrzyk Dolnych.

Współzałożycielka „Agrady” przyjechała na Mazury, aby poprowadzić warsztaty. Efektem jest spektakl pt.: „SłowoTOK” (reż.: Grażyna Kaznowska, scenariusz na podstawie tekstów własnych i Katarzyny Pyniahy, kompilacja muzyki: Marzena Niedopad).

Grażyna Kaznowska z Ustrzyk Dolnych (pracownica miejscowego domu kultury, organizatorka warsztatów teatralnych w kraju za granicą) stworzyła na Mazurach już cztery spektakle premierowe, a dzięki niej grono ludzi z pasją do teatru rośnie. Katarzyna Pyniaha współpracuje z „Agradą”, jest asystentką reżyserki. Współredaguje informacyjną platformę spotkań alternatywnych ipsa24. eu. Pochodzi ze Stręgielka, uczy się w Olsztynie jako stypendystka fundacji Czerneckiego. (red.)

Więcej o Agradzie"Exodus" grupy powarsztatowej Sapina Agrada:
Dzień po spektaklu "SłowoTOKu" w Stręgielku kolejne spotkanie z teatrem odbyło się w Pozezdrzu — tym razem aktorzy z grupy Sapina Agrada działającej pod patronatem Stowarzyszenia "Dziewczyny znad Sapiny" wystąpili w widowisko „Exodus” (także w reżyserii Grażyny Kaznowskiej).Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages