środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Lekcja na ścieżce

2014-06-18 11:51:22 (ost. akt: 2014-06-18 11:55:30)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pozezdrzu

Uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu wychodzą ze szkolnych ławek, a wiedzę zdobywają spacerując edukacyjnymi ścieżkami. 16 czerwca wybrali się z wizytą do Wigierskiego Parku Narodowego.

Uczniowie Zespołu Szkół w Pozezdrzu wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Przez cały rok szkolny brali udział w zajęciach organizowanych na terenie szkoły- zgodnie z założeniami projektu „POKL + 9.1.2= nowoczesna szkoła” . Po roku ciężkiej, dodatkowej pracy przyszedł czas na sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności w terenie.

5 czerwca młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w giżyckim lesie miejskim. Podążając ścieżką edukacyjną zgłębili tajniki wiedzy o drzewach porastających naszą krainę.

Na kolejne spotkanie z naturą uczniowie wybrali się do miejscowości Krzywe, gdzie znajduje się siedziba Wigierskiego Parku Narodowego. Pierwszym punktem było spotkanie z pracownikiem Wigierskiego Parku Narodowego w sali Wystawy Przyrodniczej. Uczniowie zaproszeni zostali do sali konferencyjnej, gdzie wysłuchali niezwykle interesującej lekcji na temat bobrów i ich roli w środowisku.

Ku zadowoleniu prowadzącego zajęcia, młodzież znała odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Kolejnym etapem wycieczki był spacer i spotkanie oko w oko z przyrodą w dwóch grupach pod opieką pracowników Wigierskiego Parku Narodowego, którzy wprowadzili uczniów w fascynujący świat roślin i zwierząt. Z wielkim zaangażowaniem i badawczą ciekawością uczestnicy wyprawy na łono natury rozwiązywali różne zadania. Rozpoznawanie gatunków zwierząt i roślin , pomiar objętości, czy nawet określanie wieku drzew nie sprawiły uczniom większych trudności.

Tuż po zajęciach dzieci i młodzież posiliła się kiełbaskami z ogniska. Wszyscy, zadowoleni i bogatsi w wiedzę oraz doświadczenia, wrócili do Pozezdrza. Jeszcze w tym miesiącu (czerwcu) odbędzie się trzecia wycieczka, tym razem uczniowie odwiedzą Toruń.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pozezdrze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp1wegorzewo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages