Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Budżetowe potyczki pozezdrzańskich radnych

2014-01-10 16:30:26 (ost. akt: 2014-01-10 13:20:06)
Obrady Rady Gminy w Pozezdrzu (zdjęcie archiwalne)

Obrady Rady Gminy w Pozezdrzu (zdjęcie archiwalne)

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Uchwała budżetowa gminy Pozezdrze przeszła siedmioma głosami za. "Tylko" a może "aż" siedmioma? O co poszło pozezdrzańskim radnym?

Ci radni, którzy głosowali za przyjęciem uchwały budżetowej gminy Pozezdrze na 2014 rok mówią, że gminny budżet jest po prostu dobry. Ci, którzy nie poparli uchwały budżetowej, wskazują, że w budżecie nie ma najważniejszych dla mieszkańców inwestycji.

— Budżet ten zabezpiecza zaledwie minimum finansów potrzebnych do realizacji zadań statutowych. Nie znalazły się w nim środki na wydatki inwestycyjne z uwagi na brak realnych możliwości finansowych gminy, dlatego też przed głosowaniem miałam wiele wątpliwości — mówi Barbara Ginkowska, przewodnicząca Rady Gminy w Pozezdrzu. — Jednak biorąc pod uwagę podjęte uzgodnienia, jakie zapadły na wspólnym posiedzeniu komisji stałych Rady Gminy oraz z uwagi na fakt, że projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, zagłosowałam za przyjęciem budżetu.

Przeciwna przyjęciu budżetu gminy była m. in. radna Katarzyna Nowacka, która podkreśla konieczność remontu szkolnego budynku w Pozezdrzu.
— Chodzi szczególnie o kapitalny remont dachu, który przecieka i o wymianę systemu grzewczego. Przypomnę, że od wielu lat gdzieś głęboko schowany leży projekt modernizacji szkoły, za który gmina zapłaciła ponad 300 tys. zł. Czyżby były to pieniądze wyrzucone w błoto? Pani wójt ma w planach budowę fontanny przed urzędem gminy, tymczasem mieszkańcom wielu wsi trudno jest dojechać do lekarza, sklepu czy innych urzędów, ze względu na fatalny stan dróg gminnych, bo na ich remont przeznaczono zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Władze gminy zapewniają, że wydatki inwestycyjne będą wprowadzane do budżetu gminy w miarę podpisywania umów z Urzędem Marszałkowskim na złożone i będące już w ocenie projekty. A w śród nich znajdują się między innymi: budowa Rodzinnego Eko-Placu Zabaw w Harszu i modernizacja oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Pozezdrzu. Oprócz tego w styczniu gmina złoży wnioski na modernizację budynku Zespołu Szkół oraz remont dachu i elewacji budynku OSP w Pozezdrzu.
Głosowanie:
Za: Małgorzata Dąbrowska, Barbara Ginkowska, Marian Kaczorowski, Danuta Kruszko, Ryszard Łabacz, Jarosław Melnik i Józef Zalewski
Przeciw: Mirosław Cudowski, Katarzyna Nowacka, Renata Podpirka, Paweł Roch i Franciszek Urbanowicz
Radna Elżbieta Pietrak wstrzymała się od głosu
Nieobecni: Bohdan Mohyła i Bronisław Wasiak

Co o gminnym budżecie sądzi radny Mirosław Cudowski? Jakie jest zdanie radnej Małgorzaty Dąbrowskiej? Czy znajdą się obiecane pieniądze na remont drogi Pozezdrze-Kuty? Jakie plany inwestycyjne ma gmina? O tym wszystkim szerzej w najświeższym wydaniu „Węgorzewskiego Tygodnia”. Zapraszamy do lektury!
(ef)

Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (87) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PRZEMIJA CZAS ... #1326455 | 83.11.*.* 16 lut 2014 06:04

  Ulżyło ? Pogadali, popisali - aby do wyborów , a po wyborach znów to samo. Lata lecą, a tu nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Lady #1323716 | 83.9.*.* 12 lut 2014 21:59

   Fontanna przed gminą ponad wszystko! Po co nam wygodnie drogi, bezpieczeństwo dzieci w szkole, czy inne tego typu rzeczy, jeżeli będziemy mogli napawać się pięknem pluskającej wody! To że budynek małej szkole się rozpada, a Pani Wójt nijak ma się by coś z tym zrobić ( no chyba, że się całkowicie rozpadnie ) nic nie znaczy przy wodotrysku ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. czas na zmiany... #1304656 | 91.229.*.* 23 sty 2014 17:08

    Aż się prosi o zmianę i nie tylko gospodarza gminy Pozezdrze ale również starą gromadę czyli damską płeć "panie w garsonkach". Czas zastąpić "te kobietki" młodszą,wykształconą i przede wszystkim sprytniejszą kadrą.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. ... #1303493 | 83.25.*.* 22 sty 2014 17:52

    Ważny jest cały adres a nie tylko początek :) Dlatego możesz mieć bardzo wesoło w pewnych momentach i z tym się musisz liczyć

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. sołtys #1303483 | 83.9.*.* 22 sty 2014 17:47

    ważny jest cały numer a nie tylko końcówka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (87)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages