Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Gmina Pozezdrze i powiat dadzą po ok. 200 tys. zł

2013-10-03 11:14:24 (ost. akt: 2013-10-03 11:19:07)
Sesja Rady Gminy w Pozezdrzu, 30 września 2013

Sesja Rady Gminy w Pozezdrzu, 30 września 2013

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Jest porozumienie gminy Pozezdrze z powiatem węgorzewskim — oba samorządy złożą się po ok. 200 tysięcy złotych na remont 2,4-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Pozezdrze-Kuty.

Atmosfera poniedziałkowej sesji Rady Gminy w Pozezdrzu była napięta. Od porozumienia gminy i powiatu węgorzewskiego zależała przyszłość remontu drogi Pozezdrze-Kuty. Po wystąpieniu Haliny Faj, starosty powiatu węgorzewskiego, pozezdrzańscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na współdziałanie z powiatem węgorzewskim w zakresie przebudowy wspomnianej drogi większością 12 głosów „za”. Jak mówi podjęta uchwała: „na realizację zadania każda z jednostek samorządowych przeznaczy środki finansowe w wysokości ustalonej w uchwale budżetowej. Szczegółowe warunki przekazania środków zostaną określone w odrębnej uchwale o pomocy finansowej podjętej po uchwaleniu budżetu na 2014 rok”.

Przygotowany przez powiat projekt przewiduje remont 2,4-kilometrowego odcinka za 831 tysięcy złotych. Połowę kwoty ma wyłożyć państwo (z „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych”, w ramach którego powstają tzw. schetynówki)). Pozostałe ok. 400 tysięcy zostaje do równego podziału między samorządem gminy i powiatu. Remontem ma być objęty odcinek drogi od mostu na Sapinie do Kut.
(ef)
Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z Kruklanek #1230920 | 31.135.*.* 29 paź 2013 05:51

  Nasza gmina nie należy do tego Związku na cale szczęście, chcieliśmy dokladac sie do zarobków waszej wójtowej.Zreszta co to za związek .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pozezdrzanka #1228956 | 83.9.*.* 26 paź 2013 15:03

   trochę to dziwne,że gmina Pozezdrze chce korzystać z pieniędzy takich jak np schetynówka a rezygnuje z przynależności , która daje duże korzyści , ze Związku Gmin Warmińsko- Mazurskich!!!!!! Ciekawa jestem dlaczego za tą rezyganacją głosowała Pani Barbara Ginkowska? Może dlatego,że nasza gmina , mimo,że tu mieszka, niewiele ją interesuje!!!! Ciekawa jestem jakby głosowała gdyby z "takim pomysłem" wystąpili by radni gminy Kruklanki , gminy gdzie jest sekretarzem?Czy też nie widziałaby korzyści? Ja wiem,że nasza gmina jest biedna , ale może w ramach oszczędności radni by zrezygnowali ze swoich diet? Śmiem twierdzić iż ta rezygnacja była na przekór Pani Wójt, bo jest przewodniczącą tego Związku? Ja też nie popieram działań naszej gminy i uważam,że źle się w niej dzieje , ale jak siędowiedziałam o tej rezygnacji to sobie pomyślałam,że taką mamy gminę jakich mamy radnych ,niekoniecznie umiejących liczyć i myśleć o przyszłości miejsca gdzie mieszkają. NIE WIEM DLACZEGO TAK WAŻNE DECYZJE PODEJMUJE SIĘ BEZ KONSULTACJI Z MIESZKAŃCAMI POPRZEZ REFERENDUM. Uważam,że o tak ważnych sprawach ważnych dla wszyskich mieszkańców to WŁAŚNIE WSZYSCY MIESZKAŃCY POWINNI DECYDOWAĆ skoro mają takich nieodpowiedzialnych radnych. Może o tym jak wystąpienie z Euroregionu " Niemen" również powinni decydować wszyscy mieszkańcy??? Albo przynajmniej tekie ważne zagadnienia dotyczące naszego życia POWINNY BYĆ BARDZO NAGŁOŚNIONE i przedyskutowane na zebraniach z mieszkańcami w poszczególnych sołectwach??? PAMIĘTAJCIE NIC O NAS BEZ NAS.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. do biidy #1217376 | 46.170.*.* 13 paź 2013 09:22

    Nie dziwię się, jakbyś stracił około 40 tysięcy zł rocznie dodatkowej kasy też byś się załamał. Nic z tego gmina nie miała, a te drobne, które gmina wpłacała rocznie 1.700 zł można rozdzielić na kilka najbiedniejszych rodzin w gminie np. na podręczniki szkolne. Tak więc widzisz kto tak naprawdę był w siódmym niebie w okresie, w którym gmina należała do tego związku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. do biida #1214411 | 31.135.*.* 9 paź 2013 08:38

     Pani Wójt to zrezygnowana jest bo stołek straciła w Olsztynie i 3,5 tys dodatkowych poborow.Natrworzą jakichś związków dla samych siebie i tak nasze pieniądze rozplywają się.

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. współkorzystająca #1213700 | 83.14.*.* 8 paź 2013 09:10

     W końcu trzeźwy kierowca będzie mógł prosto do Kut dojechać??? Jakoś trudno mi uwierzyć w te obietnice :-( za każdym razem tuż przed wyborami obiecują, niby mają porozumienia i kasę, a wychodzi jak zawsze :-(

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (21)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages